пятница, 25 февраля 2011 г.

Всім анонімам присвячується

Нарешті я в своєму улюбленому офісі, за своїм улюбеним робочим столом, працюю за своїм ... просто коханим комп'ютером та бачу своїх дорогих колег! Бачу, бачу як вже котиться сльоза з очей Пана Бібліотекаря :))

Та ні, зі мною все ОК... але коли за останні 2,5 тижні в офісі виходить побувати всього 4 дні, то народжуються отакі откровення...

За цей час сталося багато всього (переважно доброго), хоча й деяким моїм колегам і колєжанкам трохи й дісталося на "віртуальному фронті". Ну... хотіли демократію - маємо демократію :). В таких випадках завжди пригадую слова одного відомого (в Києві так точно) експерта з соцільних медіа, який так прокоментував роботу Приватбанка на одному з своїх тренінгів: "Вот возьмём Приватбанк. У них больше всех банкоматов по Украине, очень разнообразный перечень услуг, они много работают. Поэтому, естественно, их больше всех критикуют, а особенно в сети".

Це був ліричний вступ... а тепер по суті.

Я поважаю вибір кожної людини говорити в мережі або відкрито, або анонімно. Думаю, всі ми розуміємо (або хоча б здогадуємося), які посадові, дипломатичні або навіть психологічні причини можуть обумовлювати небажання людини з'являтися в мережі під своїм справжнім ім'ям або хоча б постійним ніком.

Інша справа, що з анонімних акаунтів набагато легше критикувати та виплескувати увесь свій (очевидно, вже давно накопичений) негатив на інших, особливо тих, хто не звик до таких віртуальних "атак" або тільки робить свої самі перші кроки/роботи/відео і т.д. в мережі.

Я не Місс Бездоганність і не прокурор, щоб судити інших. Та й напевно кожному приємно хоч іноді кинути помідором чи то в сусіда, чи то в керівництво, чи в того, хто знизу, чи в того, хто робить все "не так, як має бути". Сама періодично кидаюся :)  Але мені так здається (це лише моя скромна думка), що коли "круті анонімні професіонали" вдаються до таких обговорень, то це щонайменше неетично.  Набагато легше критикувати, що і як зробили інші, ніж зробити щось (якісніше та краще) самому, особливо на голому ентузіазмі. Ну і взагалі про те, як "гарно" судити переможців вже сказав ПБ (respect), повторюватись не буду.

Та й взагалі всі вчорашні баталії нагадували мені щось на зразок професійного наукового обговорення серіала "Санта Барбара" :). Чому? Один креативний бібліотекар запропонував провести такий собі розважально-жартівливий конкурс до Дня закоханих у популярній соціальній мережі. Даруйте, панове, але в соціальних мережах серйозні конкурси (з критеріями відбору та професійними експертами-суддями не проводяться, подобається це вам чи ні). І визначення переможців саме шляхом жеребкування та/або голосування "загальної аудиторії" теж є типовим для такого роду конкурсів, хоча погоджуюся, що для кращого розуміння доречніше було би назвати це, наприклад, акцією (занотовано на майбутнє).

Але ми ж слов'яни, тобто для нас все серйозно :). Ну і, звісно ж, креатив почав аж зашкалювати (що теж є типовим для слов'ян, як я про це вже колись писала). Словом... текстове простирадло вже вийшло немаленьке, тому лише декілька слів на завершення:

1. В житті й без того достатньо бруду та негативу, тож і неприємні речі треба вміти сказати нормально, по-людськи.

2. Вважаєте, що формат/ідея/лексика оголошення були невдалими? Тоді це, по-перше, можна було сказати ще на старті, а не на фініші. А по-друге -запропонуйте свої, кращі ідеї/формати/лексику та пунктуацію або ще краще попробуйте виступити в ролі співорганізатора хоча б одного з таких конкурсів. А ми потім все радо та, не сумнівайтеся, професійно та по-науковому відкоментуємо :)


Гарних всім вихідних! І не забувайте й про інші, серйозні конкурси.
   

25 комментариев:

 1. нібито вчора погодилися, що "не дуже серйозні конкурси"))
  і мабуть, вже два перших місця розподілено (я про блоги)??))
  доречі, підкажіть будь-ласка, не знайшов умов конкурсу на сторінці Facebook, дякую!

  ОтветитьУдалить
 2. Ви аматори-благодійники, голі ентузіасти, чи професіонали? У нас в країні вже є "бідні, нещасні, у які молодь не йде" організації. Хочете розвиватись їхнім шляхом?

  Завдання конкурсу – виявити найбільш креативні та привітні бібліотеки... шляхом жеребкування.

  Погодьтесь - звучить кумедно.

  ОтветитьУдалить
 3. @enchz - не зрозуміла, що ви хотіли запитатися про блоги. Перепитайтеся краще

  Щодо Facebook, знову ж таки, про який саме конкурс ви зараз питаєтесь? Про цей? http://www.facebook.com/bibliomist?sk=app_4949752878

  ОтветитьУдалить
 4. Дякую, дякую, саме на цей лінк я й чекав.

  "Оцінювати блоги конкурсантів буде відбірковий комітет, до складу якого увійдуть провідні блогери української бібліотечної блогосфери, представники та партнери програми «Бібліоміст»".

  ПБ буде у тому магічному переліку "провідні блогери"??

  і останнє запитання, цього разу з банки нікого виймати не будуть?
  Щиро дякую!

  ОтветитьУдалить
 5. @pan.bibliotekar - ми розвиваємось своїм шляхом і не думаю, що нам в найближчі роки загрожує брак молодих кадрів :)

  А взагалі, може підчитайте трохи щось про конкурси в соціальних мережах чи краще про соціальні мережі та принципи їх використання для організацій взагалі. Вревнена, буде кумедно + може тоді краще зрозумієте, чому і навіщо взагалі робляться такі конкурси та чому люди взагалі беруть в них участь.

  При всій повазі до Вас я нажаль не маю змоги пояснити це все у межах поля для коментарів.

  ОтветитьУдалить
 6. @echz - якщо ви знайдете слово "жеребкування" в умовах конкурсу блогів - дайте мені знати, бо якщо пам'ять мені не зраджує, то той текст писала я і про банки ніби не згадувала :)

  Звичайно ж, ПБ там буде - а ви сумнівалися?

  ОтветитьУдалить
 7. Ви піклуєтесь про сільські бібліотеки, знаєте про особливості конкурсів у соцмережах, багато чого робите на голому ентузіазмі, ви - молодці!

  ОтветитьУдалить
 8. @Pani Ne Bibliotekar, дуже дякую!!! Тепер є надія, що в цьому... , мммм, навіть вже боюся написати слово "конкурсі", а то ще й мене відправити "гуглити" та крокувати по соцмережах у пошуках істини, буде відзначено дійсно, заслуговуючий на те, блог. (На себе не натякаю в жодному разі!!!)

  ОтветитьУдалить
 9. @pan.bibliotekar - ми такі, які є. А щодо мене зокрема - кожен має свою думку з цього приводу... даруйте, але "я не пряник, чтобы всем нравиться" :)

  ОтветитьУдалить
 10. Братья славяне,как у вас тут жарко:-)) За ходом ваших действий и мыслей с трудом поспеваю. Боюсь,до конца так и не поняла смысла ваших баталий.Но в преддверии выходных хочу воскликнуть: Ребята,давайте жить дружно! Жизнь и так тяжела,зачем же ее еще утяжелять?:-)

  ОтветитьУдалить
 11. @НевиліковнийОптиміст: от чого надули губки і ображаєтесь? лише послуговуєтесь категоріями "подобається" і "не подобається"... моя пропозиція - наполягайте, щоб пропонувалася конкурси у яких чіткіше сформульована мета. ось і все.

  ОтветитьУдалить
 12. Ирина, это же демократическая Украина - о, даже в рифму получилось... Ну и плюс наше классическое - "де два українця, там три гетьмана" :). А вообще не переживайте - мы ещё совсем немножечко поругаемся, а потом опять будем "любить друг друга, как в первый раз" - в этом наверное все славяне схожи :)))

  ОтветитьУдалить
 13. @pan.bibliotekar - якби ви зараз мене бачили (треба мабуть таки попросити в керівництва веб камеру :)), то зрозуміли би, що я ні на кого не ображаюся. Навпаки, мені дуже весело. Дякую за пораду, вона врахована

  ОтветитьУдалить
 14. Ось куди перекочувала дискусія :)) "Ви піклуєтесь про сільські бібліотеки, знаєте про особливості конкурсів у соцмережах, багато чого робите на голому ентузіазмі, ви - молодці!"

  Пане, ми вас обожнюємо!

  ОтветитьУдалить
 15. @Pani Ne Bibliotekar "...анонімних акаунтів набагато легше критикувати та виплескувати..."
  Якби ви уважніше прочитали попереднє обговорення, то побачили б, що критикує тільки П.Б., а ми тільки захищаємось, причому в найкоректнішій спосіб.
  В мене питання: коли буде визначення переможця конкурсу блогів, чи будуть враховуватися дійсно професійні блоги, чи також ті, хто спеціально провокує народ, щоб збільшити відвідуваність?
  Анонім з принципових міркувань. Ми тут не на роботі.

  ОтветитьУдалить
 16. Ого, я щось пропустила вчора-сьогодні :-) такі дебати на всх фронтах:-) Не сваріться! Навіть анонімно:-) Майже Весна!

  ОтветитьУдалить
 17. "Якби ви уважніше прочитали попереднє обговорення, то побачили б, що критикує тільки П.Б., а ми тільки захищаємось, причому в найкоректнішій спосіб."

  Аноніме, вас ми також обожнюємо! :))

  ОтветитьУдалить
 18. @Ганна, а ось так, тобто з чоловічого колективу ненавидять лише мене))))))))))))))

  ОтветитьУдалить
 19. @echz Не неговорюйте на себе, ми вас любимо, і вас і П.Б., а ця полєміка - жіноча уловка, щоб увагу привернути (щось я сьогодні в доброму гуморі:)

  ОтветитьУдалить
 20. Анонім з принципових міркувань: Тьотя, тьотя, а ПБ заважає нам бавитись, виженіть його...

  От чому ніхто з тих анонімів не напише н-лад - А ПБ зумисно насміхається з "єдиного каталогу", а ми насправді вже створили універсальний конвертер, об'єднали свої ЕК з 10 іншими ітд. ??

  ОтветитьУдалить
 21. @Анонім - я тут не про вас :). Дивно, і чому в людей так часто складається думка, що я все читаю неуважно? Може вже час зачіску змінити чи там... надіти серйозні окуляри й діловий костюм? :)

  Я якраз уважно все читала. І "зіркова фраза" (ех, не хотіла повторювати, але бачу що доведеться) "Пан Бібліотекар, браво! Відео з розряду "Бібліотека+читач=любов до Бібліомосту!", подкаст - маніякально-сексуальний монолог бібліодіви-"синя панчоха", презентація "Полюби меня такой, какая я есть!". Бібліотекарі України - рівняйтесь на кращих!", яку я в силу інтелігентного виховання назвала "неетичною" належала саме Аноніму.

  ПБ нічого крамольного не казав, але чомусь саме його пости провокують такі коментарі. Я просто констатую факт - хто знає, може це в нього аура така :)

  ОтветитьУдалить
 22. @Анонім - щодо конкурсу блогів, то будуть враховуватися (ви очевидно мали на увазі оцінюватися) всі блоги, що подалися на конкурс (а це наразі не всі з бібліотечних та навколо-бібліотечних блогів, що існують в Україні). За вуха на конкурс ми нікого не тягнемо. Якщо люди не хочуть аж занадто "світитися" та привертати до себе увагу, або якщо вони принципово ненавидять конкурси Моста :) - це їх вибір

  ОтветитьУдалить
 23. @echz - ми не робимо висновків так швидко, як це робите ви з ПБ :). Читайте поміж рядків... (підказка - у вас ще буде шанс, щоб ми і вас полюбили :)))

  ОтветитьУдалить
 24. @echz Ну звісно, що ми Вас любимо, як і Пана! :)) адже разом шукаємо істину та прагнемо розкрити і розповісти всім про досягнення наших бібліотек!

  ОтветитьУдалить

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...