среда, 27 июля 2011 г.

Для тех, кому читать - это скучно

Чи то під впливом важкого (по крайній мірі як для мене цього року) спекотно-дощового літа, чи з інших об'єктивних особистих обставин, якими майже неможливо керувати, але які керують і ще більш керуватимуть життям (в тому числі й цього блогу :)) на найближчі роки, але останнім часом мене все більше кидає з лірики та рожево-оптимістичного погляду на життя на такий собі реалістичний "жестячок".

Так і цього разу - нарешті передивилася роботи до конкурсу "Читать не вредно, вредно не читать", про який вже давно говорили і який мене зацікавав, і знайшла свого фаворита :). Бо вже давно помітила і переконалася на власному досвіді, що на жаль більшість м'яких-делікатних-толерантно-коректних методів впливу на людей (особливо молодих) майже не працюють. Отака я зараз стала злюка... сподіваюся, тимчасово :)


Ну, і як значно м'ягший, але не менш змістовно-насичений варіант виділила для себе ще одну роботу. На жаль, не встигла передивитися всі роботи і рубрики - не виключаю, що там ще є чимало цікавих.

вторник, 26 июля 2011 г.

Перша зелена бібліотека

... вже створюється в Румунії. Саме так - не будується, а створюється, тобто завдяки партнерству програми Biblionet (частини ініціативи "Глобальні бібліотеки") з румунською Радою зеленого будівництва (звучить трохи кострубато, але щось краще сьогодні Romania’s Green Building Council не перекладається :) звичайну стареньку традиційну сільську бібліотеку перетворюють на нову сучасну "зелену" будівлю.

Таке "зелене оновлення" значно поліпшить внутрішній та зовнішній дизайн бібліотеки, її енергоефективність, якість освітлення, якість повітря в приміщенні і створить привабливі та комфортні умови для відвідувачів. 

Отакі дива творить моє найулюбленіше в світі бізнесу словосполучення CSR (corporate social responsibility), і віриться, що з розвитком соціальної відповідальності бізнеса в Україні й наші бібліотеки найближчим часом зможуть втілити свої найсміливіші бізнес-ідеї.

А наразі ще трохи про румунську зелену бібліотеку (більше англійською - на блозі Глобальних бібліотек): згідно партнерської домовленості Бібліонета з Радою, всі будівельні матеріали та вартість робіт покривають підрядники - постачальники послуг, і будується вона в районі Сучави (Cacica).

Спочатку будівельники де необхідно розбирають стару 100-літню бібліотеку на шматочки, а потім використовують усі ці шматочки (це було обов'язковою умовою) для зведення нового сучасного приміщення із використанням всіх доступних енергозберігаючих та екологічно-нешкідливих технологій. Якщо старі матеріали не підходять для використання у новій будівлі, вони ретельно демонтуються для подальшої обробки та утилізації згідно екологічних стандартів.

Так, наприклад, стара бібліотечна дерев'яна підлога буде використана для сільської школи, яка розміщується по сусідству, а до бібліотечного даху буде вмонтовано сонячні панелі. Також передбачено встановлення геотермальної системи обігріву (догадуюся, що це таке, але не зовсім уявляю, як воно має працювати :)), і очікується, що оновлена еко-бібліотека буде готова до кінця жовтня 2011 р. Проект виглядає так, як на фото, і сподіваємося, що результат перевищить всі сподівання.  
    

четверг, 21 июля 2011 г.

#Би(і)бли(і)отеки в твіттері

Не пройшло і тижня, як нарешті знайшла трохи часу і для свого улюбленого "Гопака". Спека тут ні до чого, просто щось я зараз "така затуркана"... :)

Останнім часом у мережевому й бібліотечному світах відбувається багато цікавого, тільки встигай за всім слідкувати. Про бібліотечний світ трохи згодом, а про мережевий - Кажуть, що новостворена соцмережа Google+ б'є всі рекорди за кількістю користувачів та зручністю інтерфейса (але я поки що не планую, т.я. не маю часу і наразі цілком задоволена своїм ФБ, хіба що хтось таки переконає),


а в твіттері вже запрацювали кириличні хештеги.

Перевірила - справді, але поки що ніхто там а ні про #библиотеки, а ні про #бібліотека нічого не писав (ми з купкою навколо-бібліотечних ентузіастів лише трохи поекспериментували, за що ім тим не менш велике дякую), то ж самий час розпочинати, тим більше що незабаром - черговий Всеукраїнський день бібліотек 30 вересня і (як увертюра до нього) - міжнародний день писемності 8 вересня.

centerreading Центр книги и чтения
@Bibliogopak по-моему надо акцию организовать по продвижению #библиотеки вроде #followalibrary


 panbibliotekar ПАН БIБЛIОТЕКАР
@Bibliogopak спробуйте над #бібліотека попрацювати


 Bibliogopak Pani Ne Bibliotekar
@centerreading @chtenie21 @tverlib Ого - какая быстрая (и главное правильная) реакция! :) Что ж,welcome! Работаем на наши # библиотеки вместе

  Центр книги и чтения
мы и другие готовы присоединиться к вспахиванию!

 Bibliogopak Pani Ne Bibliotekar
Так и знала - #библиотеки в твиттере (пока ещё) никого не интересовали. Это ж какое поле для работы открывается для #bibliomist и #ukrlib!

То ж запрошую всіх небайдужих твіттерян приєднуватися до просування  бібліотеки/ библиотеки (можливі й ін.варіації) в цій зараз найбільш динамічно зростаючій в країнах СНД мережі. В тренди навряд чи попадемо - з найпопулярнішим з кириличних #...уи (sorri, из песни слов не выкинешь :)) конкурувати важко, але свою задачу в межах наших і твіттер-можливостей виконаємо.  До речі, про #книги вже пишуть досить активно.
 

пятница, 15 июля 2011 г.

Вулична бібліотека - вінницький літній літературний намет

Останнім часом у Києві страшна спека. Люди пересуваються містом "короткими перебежками" і всюди шукають тінь. Виявляється, таку тінь, і ще з літературним десертом, приготувала для своїх користувачів під дахом літньої читальні/літературного намету (хоч в українському контексті слово "намет" зазвичай має певний революційний або політичний підтекст) цього літа Вінницька Тімірязєвка.

Як на мене, це - гідне продовження теми бібліотек під відкритим небом влітку 2011 р., яку я розпочала на цьому блозі з публікації про бібліотеку в парку м. Миколаєва. 50 нових користувачів за день - дуже непоганий результат, то ж хочеться побажати Вінниці здійснення задуманого і виведення її вуличної бібліотеки на запланований щорічний розклад.

понедельник, 11 июля 2011 г.

Сподобалося сьогодні - Ник Кейв спасает публичную библиотеку Лондона

Ник Кейв спасает публичную библиотеку
Як виявилося, секрет простий - музикант походить з родини бібліотекарів :)

Звезды мировой музыки в лице Ника Кейва (Nick Cave), участников Depeche Mode, Pet Shop Boys и Goldfrapp объединили свои усилия в деле спасения одной из известнейших публичных библиотек Лондона, которой грозит закрытие из-за сокращения бюджетного финансирования.


Музыканты выставили на аукцион раритеты и памятные вещи, чтобы собрать средства, необходимые для нормального функционирования Kensal Rise Library, расположенной в историческом центре британской столицы.


Ник Кейв (который, кстати, вырос в библиотекарской семье) пожертвовал на спасение храма знаний рукописный текст своей известной песни «Where The Wild Roses Grow», а его коллеги поделились дисками и другим мерчандайзингом со своими автографами.


Kensal Rise library from College RoadKensal Rise Library была открыта в 1900-м году самим Марком Твеном и до сих пор  функционировала за счет дотаций государства и различных фондов. Администрация округа Брент в 2010-м году уже хотела закрыть библиотеку, но благодаря вмешательству общественности и СМИ заведение удалось отстоять. Один из выступивших в защиту библиотеки – известный писатель Филипп Пуллман – назвал действия властей «настоящим варварством».

Источник: Сайт @musiс

среда, 6 июля 2011 г.

Про самую маленькую библиотеку в мире

Пока Россия, Украина и Таджикистан соревнуются в масштабах и размахах библиотечного (у)строительства, практичные англичане сотворили самую маленькую библиотеку в мире за 1 фунт. Как по мне, так выглядит неплохим практичным и весьма симпатичным антикризисным решением. Может и у нас скоро телефонные будки кто-то продавать начнёт? Я бы себе парочку прикупила, и как минимум устроила какой-то (не)библиотечный эксперимент в одной из них. Заодно бы и проверила экспериментальным, так сказать, путём, какие из украинцев "европейці" и сколько нам ещё до цивилизованной Европы расти :)...

Всем известные красные телефонные будки в Англии постепенно теряют свою актуальность, поскольку в связи с популярностью мобильной связи, обычными телефонами люди уже практически не пользуются.

Оператор "British Telecom" придумал интересный выход из ситуации. Он стали продавать телефонные будки всем желающим. И англичане стали делать из них амбары, душевые и даже библиотеки.

В одном маленьком городке Уэстбери-саб-Мендип, местные жители выкупили одну из будок за символическую цену в 1 фунт и сделали из нее самую маленькую библиотеку в мире. Библиотека работает круглосуточно. В ней представлено более 100 наименований разной литературы, в том числе и DVD диски. Жители городка постепенно пополняют библиотеку, а если берут что-то почитать домой, то обязательно возвращают.

Население городка насчитывает всего 800 человек, но библиотека имеет очень большую популярность и очень часто, чтобы попасть туда, нужно отстоять немаленькую очередь.


Источник  

вторник, 5 июля 2011 г.

Как Рональд MсДональд в библиотеке работал

"Сегодня в библиотеку пришел ... клоун по имени Рональд МсДональд. Мы его пригласили, чтобы он развлек детей деревни Волкертауна, точнее увлек их чтением..."

Что-то я в последнее время всё про село да глубинку, а кто вот, например у нас (кроме самих библиотекарей), менее обделённых городских детей в библиотеки и к летнему чтению привлекать будет? Как недавно рассказал один из наших библиотечных иммигрантов в Стране равных возможностей, американские библиотекари весьма успешно привлекают для этой серьёзной цели несерьёзных клоунов и совсем даже не брезгуют поддержкой своего Большого Мака.

Думаю, результатами будут довольны все - и библиотека, и MсDonalds, и, самое главное, дети, которые хорошо запомнят такое классное действо и ещё не раз с удовольствием заглянут туда, где впервые его увидели.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...