пятница, 30 сентября 2011 г.

Трохи лірики з нагоди свята. Бо ми цього варті :)

29 вересня, 23 год 30 хв - "Свято наближається, свято наближається..." - знайшла пісню, якою хотіла всіх привітати. Але вже призабула, як вставляти звуковий файл у блогері :)

Пригадала. А тим часом - ось воно - 30 вересня, 0 годин 5 хвилин - ура!!! (ну майже як на новий рік) - всіх бібліотекарів та бібліотекарок, старших та молодших, традиційних та революційно-інноваційних :) щиро вітаю з вашим професійним святом! Бажаю гарно відсвяткувати цей день у колі своїх колег, улюблених читачів, друзів, спонсорів, керівництва та користувачів, і нехай в цей день на вас чекає багато приємних сюрпризів, заслужених подяк і навіть (хто зна) несподіванок, які додадуть вам натхнення до активної й креативної роботи, якою ви так часто дивуєте нас - не-бібліотекарів.

Доки писала цей текст, таки вирішила долю привітання на користь відео. Не секрет, що я працюю у міжнародній організації, тому про бібліотеки та їх принади для нас заспіває гарний молодий хлопець англійською мовою. Ну, і пропоную в цей день всім разом помріяти про те, що колись і наші бібліотеки стануть не гіршими за цю - гарну, шикарну й модернову, як у цьому відео з Library Song  :)



From Bibliomist,
with Love 

среда, 28 сентября 2011 г.

Читают все!

C праздничком поздравлять раньше времени пока никого не буду, хотя его предвкушение и всё больший накал пред-праздничной вокруг-библиотечной обстановки чувствуется всё больше буквально с каждым часом...

Поэтому предлагаю немного эту самую напряжённую обстановку разрядить и поговорить о чтении, что тоже впоследнее время стало модно. Вот, например, Владимир Путин сейчас не просто рекомендует, а прямо таки требует повысить интерес к чтению у россиян. Премьер-министр поставил новую общенациональную задачу (и правильно сделал!) - выступая на съезде Российского книжного союза, он призвал "возродить потребность людей в книге".

Читать полностью про решительный настрой премьер-министра тут


Интересно, что интерес к чтению решили возродить и простые обыватели твиттера, где относительно недавно появился новый хэш-тег #я_читаю. Кроме того, кто что сейчас читает там пишут и прелюбопытнейшие откровения, вот например:

Большинство сейчас читает редкостную современную гадость. Отнесу-ка я себя к большинству
 
Melnicccek
Каждый день новости на ukr.net :)
 
А это уже без тематического хэш-тега, но тоже очень понравилось - 
 
textexpert
by Bibliogopak
Вот так нужно писать отзывы о книгах: "Я бы с ней в гроб лёг".
 
Ну, и в продолжение темы чтения на глобальном уровне - Forbes оприлюднил список самых коммерчески успешных литераторов - т.е. вот именно тех (кажется, выше это называли редкостной современной гадостью - из песни слов не выкинешь :)), кого сейчас наиболее читает вот именно то "большинство". Джеймс Паттерсон (американский автор детективных триллеров-бестселлеров), Стивен Кинг, Джанет Иванович (опять детективы есс-но), конечно же - Стефани Майер... - искренне рада, что ничего из этого не читала и не стыжусь этого :)
 
Более того - признаюсь, что на днях перечитала "Капитанскую дочку" одного из самых непопулярных нынче авторов - А.С. Пушкина. Что вам сказать? Ощущения непередаваемые - может что-то наподобие того, как откусить кусочек элитного ароматного швейцарского шоколада после липкого тягучего и приторно-ароматизированного чупа-чупса... читайте иногда классику, люди :)      
  

вторник, 20 сентября 2011 г.

Классическая библиотека трансформируется в социальное учреждение нового типа

Вже уявляю обурення та все, що подумають (якщо не напишуть) з цього приводу аноніми - борці за класичні старі бібліотеки - книгозбірні. Я теж дуже люблю і книгу, і класику у всіх її проявах - від інтер’єру й одягу до Пушкінської прози й менуетів, фуг і прелюдій Моцарта з Бахом - наприклад, Баха слухаю починаючи від народження (батьки включали :)) та колись сама із задоволенням виконувала. Але ж час не стоїть не місці й інколи таки корисно трохи йти з ним в ногу, в тому числі й бібліотекам...

".. сегодня именно библиотеки рискнули  заимствовать формы работы ряда специализированных учреждений и внедрить их в своей деятельности. Тут вам картинные галереи и концертные площадки, клубы по интересам и театры разных направлений (от кукол до пантомимы, исторического моделирования и литературного слова) музеи, дискуссионные клубы и даже приёмные депутатов и различных начальников. А также – учреждения дополнительного образования, центры обучения иностранным языкам, более-менее регулярные собрания коллекционеров чего-либо.


Сегодня в библиотеках работают особенные люди. Сотрудники библиотек – это «каста» людей с огромным потенциалом креативности, это кладезь инноваций. Энергия и энтузиазм, помноженные на знания, дают необычные плоды. "


По материалам X Форума публичных библиотек России, который проходил в Самарской области и завершил свою работу 16 сентября. (Отсюда)

четверг, 15 сентября 2011 г.

Молодежные библиотеки: мечтать не вредно - вредно не мечтать

... подумала я, коли побачила фото-добірку сучасних (здебільшого нових) молодіжних бібліотек Європи. Думаю, такі бібліотеки в таких приміщеннях користувалися би великим попитом і в нас - ну, коли врешті-решт в нашій країні після дуже тривалої перерви нарешті згадали би про те, що й сучасні бібліотеки у великих містах (а не лише банки та бізнес- або торгові центри) вже давно потребують нових сучасних приміщень.

Думаю, студенти та інша молодь користувалася би такими бібліотеками-мультимедійними центрами та їх послугами та ресурсами залюбки, власне як вони й роблять це за кордоном. А поки що дивимося та мріємо :)

«Планета 11» – cовременная молодежная библиотека, призванная перевернуть привычные представления о библиотечном обслуживании, став для молодых людей информационным, образовательным, досуговым и развлекательным центром. Ее посещают не только любители чтения, но и меломаны, геймеры, пользователи интернета и поклонники кинематографа. Здесь можно подготовить домашнее задание, посидеть за чашкой кофе c газетой или просто пообщаться. Специалисты помогают молодым людям выбрать место учёбы, правильно написать резюме, чтобы найти работу. Интерьер «Планеты 11» – это открытые пространства и футуристический дизайн, развивающий «космическую» тему. Всё преследует одну цель – быть центром притяжения для молодежи, местом встреч и общения, стать альтернативой сидению перед телевизором и другим формам праздного времяпрепровождения.


Die Medienetage – название новой Дрезденской библиотеки для молодежи. Она была построена в 2000 году как особый, наиболее разработанный библиотечный проект, единственный в своем роде в Германии. Так было покончено с замшелыми стереотипами о бесконечных рядах книжных полок. Благодаря совместному проекту городских библиотек Дрездена и Фонда Бертелсманна (die Bertelsmann Stiftung) появился двухэтажный, оснащенный по последнему слову техники медийный центр для молодежи. Какая бы у вас ни была цель – работа в Интернете, прослушивание CD или просмотр DVD, настольные или компьютерные игры, учебная или художественная литература – здесь вы найдете все.


За минимальную плату (до 14 лет посещение свободное, 14–17 лет – 5 €, с 18 лет – 12 € в год) вы получаете доступ к самому современному оборудованию и самому новому и укомплектованному фонду. 


І, на завершення, моє улюблене - такий собі романтичний книжковий замок, що розташований не у сучасному, а у старовинному приміщенні, але від цього лише виграє: міжнародна бібліотека для молоді у Мюнхені, яка є найбільшою в світі бібліотекою дитячої та юнацької міжнародної літератури: 


В 1983 году библиотека обосновалась в старинном замке Блутенбург (XV век). Архитектурный комплекс замка предоставляет исключительно интересные возможности для работы библиотеки. Обширные подземные помещения замка позволили разместить здесь уникальный фонд. С появлением в этих стенах Международной библиотеки для молодежи замок Блутенбург стал именоваться «Замком книг» («Bücherschloss»).


Більше - тут

воскресенье, 11 сентября 2011 г.

Сказочно: детям отдали стены библиотеки под рисунки

Те, кто периодически читает мой блог, уже наверняка заметили, что я оч неравнодушна к художественным росписям в библиотеках - как зарубежных, так и наших, как выполненным именитыми художниками в стиле фресковой росписи, так и (особенно!) обычными детьми, которые очевидно любят читать и часто посещают библиотеки.

Почему? Потому что сама не умею рисовать и завидую им Да потому, что такие живые, креативные и неформальные художества в размере XXL очень оживляют часто такие неприступно-академические библиотечные стены и делают их намного ближе к людям, и в первую очередь к детям. А если речь идет о фасадах зданий - так это еще и прекрасный маркетинговый ход, т.к. всем известно, что вся яркая изощренно-зазывающая реклама направлена в первую очередь на то, чтобы человек физически зашел в магазин; а дальше - это уже дело техники :)  

Комсомольская Правда

В Кузбассе детям отдали стены библиотеки под рисунки

11.09.2011
Излюбленное кузбасское детское хобби последних лет - роспись заборов и автобусных остановок - докатилось до... детской библиотеки.

четверг, 8 сентября 2011 г.

Унесенные ураганом: на связи в библиотеке

Здається, на Гопаку незподівано розпочався тиждень (аби не більше) американських бібліотек... ну, значить не опираюся долі :) та пишу про те, як винахідливі бібліотекарі з публічної бібліотеки Прінстауна (штат Ньо-Йорк) скористалися з... нещодавнього урагану Ірен, який частково знеструмив або залишив без Інтернету тисячі осель й дуже залежних від нерівнодушних до Інтернету та своїх улюблених гаджетів американців.

Комунікаційна служба бібліотеки нещодавно відзняла свіжий відео-сюжет по гарячих слідах - а саме про те, як вони, користуючись взявши до уваги ситуацію і маючи гарний непошкоджений Інтернет-зв'язок, оголосили та провели такий собі День підзарядки та зв'язку в бібліотеці. Що з цього вийшло - дивіться нижче, якщо коротко - повний аншлаг та 4500 відвідувачів у цей день.

Користувачі сиділи де й на чому тільки можна, в тому числі на підлозі й підзаряджали всі свої можливі пристрої (в сюжеті в кожного мінімум по 3 - айфон, айпад та Макбук :)) та спілкувались з навколишнім світом, з яким на декілька днів майже втратили зв'язок. І були надзвичайно вдячні за це своїй бібліотеці, яка працювала в цей день до 23 години!    


Plug In and Power Up Day at Princeton Public Library from Princeton Public Library on Vimeo.

вторник, 6 сентября 2011 г.

30 сек - і батьки з дітьми вже біжать до бібліотеки

... або навіть 15 сек. Саме такі коротенькі чудові відеоролики від Американської бібліотечної асоціації - оголошення для публіки (від англ. PSAs - Public Service Announcements) яскраво й переконливо кличуть батьків разом з маленькими дітьми зайти до бібліотеки й скористатися всіма можливостями, яка вона для них надає.



Мені більше сподобався 30 сек-дний варіант. Але для дуже зайнятих американців очевидно вирішили  зробити ще один, в два рази коротший :)




Кажуть, що цього року і в українських бібліотечних колах короткі динамічні відео-сюжети стануть дуже популярними. Чекаю з нетерпінням, бо люди у нас дуже креативні! Але детальніше про це трохи згодом :)

воскресенье, 4 сентября 2011 г.

Цікаве за тиждень

... точніше не так, щоб за цілий тіждень, але десь так за другу його половину:

Звичайно, як завжди діти з їх батьками й вчителями, а  також численне студентство цього року знов пережили відсвяткували 1 вересня. Чула, що цього року були й сюрпризи - батькам першокласників ніби дали цього дня вихідний (і правильно!!), погода була аж занадто по-літньому теплою і, як наслідок, були випадки, коли бідним дітям очевидно було забагато щастя під палким сонцем і довгими директорсько-викладацькими промовами, так що їм фізично ставало погано... Як сказала з цього приводу у Твіттері Наталья, "может уже пора что-то в этих линейках менять"?

"Пора реформировать нашу систему образования!"- ніби почувши цей могутній блогерський голос з Херсону, сказав сам Микола Янович й довів свої серйозні наміри та обізнаність з такими модними зараз словами, як "блог" та "опініон-мейкер", запросивши до себе на зустріч українських блогерів, що бложать на тему освіти. Ще й розповів потім про це на своїй сторінці у Фейсбуку - ми до цього дожили :)

Що це були за блогери, я досі не дізналася, але є надія, що пізніше щось таки проясниться. Бо бібліотечний твіттер над цим вже працює, і я в них вірю :). А поки що цитую М.Я.:


"День был очень тяжелый. А в конце - это общение, которое, можно сказать, меня вдохновило. Очень интересные, содержательные ребята. Их и других надо привлекать к выработке и реализации правительственных решений. Договорились, что блоггеры пришлют свои предложения, а я по ним дам поручения. И договорились продолжить такие встречи". 


Хто зна, може й бібліотечних - навколо-бібліотечних блогерів - "очень интересных, содержательных ребят" колись на такі зустрічі запрошувати будуть? Мрії, мрії... хоча - як часто повторюється в деяких популярних бібліотечних відео-роликах, "мрії повинні збуватися"... так що поживемо-побачимо... А поки що можна тільки уявляти, що сказав би Миколі Яновичу, наприклад, Пан Бібліотекар та що додали би Нетикетка з Могилянською Бібліотекаркою... Ну, і я би, знаєте, теж очевидно не втрималася та про сучасну шкільну програму, навчання й виховання майбутніх чоловіків-теперішніх хлопців й не тільки додала :) 

Я ж поки що насолоджувалася останнім на Н років наперед спокійним (без лінійок) 1 вересня та першою книгою твіттер-рецептів, яку нещодавно створили практичні англійці. Бо життя
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...