Для тих, хто давно не заходив до школи, зроблю дуже коротенький вступ: школи (у Києві) бувають дуже різні. В залежності від здорового глузду, фінансового стану й (особливо) амбіцій батьків, діти навчаються:
а) в крутих і гарно відремонтованих ліцеях і гімназіях, які потребують від дітей шаленої напруги та серйозної недитячої роботи вже починаючи з 2 вересня першого навчального року, а від їх батьків - суттєвих фінансових вливань до загального бюджети школи, класу +, як це не парадоксально, ще й нервів і витрат на додаткових репетиторів;
б) у достатньо пристойних щодо якості викладання, але радянського вигляду і стану звичайних або спеціалізованих школах;
в) у... як би це так по-м'якше сказати... таких собі школах такого собі зовнішнього вигляду та стану викладання;
г) в особливих школах для особливих дітей різного стану та якості викладання, які зараз активно реформуються (ключове слово тут - інклюзивна освіта).
А тепер пропоную подивитися, які бувають школи, наприклад, у місті Тайпей, Тайвань :):
Це не фантазія, це реально існуюча приватна школа, технічно- дизайнерські рішення для якої розробила компанія Hewlett Packard за фінансової підтримки Міністерства Економіки Тайваня. Коли я запитала в одного із представників цієї компанії в Україні, а чи не планується якійсь подібний, хоча б рекламно-пілотний проект "школи майбутнього" для України, мені ввічливо відповіли, що планується, але мабуть не раніше, ніж Україна стане Тайванем :)
На цій оптимістичній ноті :) я і завершую даний допис та бажаю всім дітям та їх батькам гарного літнього відпочинку.
Вражаюче відео! Дійсно, що для нас це школа дужжжжжееее далекого майбутнього...
ОтветитьУдалитьАле ж так хочеться вірити, що доживемо :)
Удалить