пятница, 18 февраля 2011 г.

Цим вірусом вже заражаються й наші бібліотеки

Тема вірусного відео (один з інструментів вірусного маркетинга) - один з найпопулярніших трендів сучасного онлайн-маркетингу. У 2010 році без "вірусних презентацій" не обходився жоден з i-Сamp-ів та майстер-класів за участю провідних PR агенцій та маркетологів, як у Києві, так і в регіонах.І, що особливо приємно, цим вірусом вже заразилися й бібліотеки. Вже не знаю, коли і звідки все почалося, але я помітила тенденцію після виходу відео-ролика Librarians go Gaga. А нещодавно дізналася ще й цікаву статистику - виявляється, YouTube - другий за популярністю пошуковий ресурс після Google. Це дуже добре знають американські бібліотекарі, тому перше, над чим вони замислюються, коли думають про імідж своєї бібліотеки - це те, що відбувається, коли користувачі роблять запит по їх бібліотеці на ю-тьюбі.

Я попробувала зробити такий запит, наприклад, по київській міській молодіжній бібліотеці "Молода гвардія". Результат дуже непоганий - 3 відео, після яких у користувача напевно з'явиться бажання скористатися бібліотекою ще.

Друга спроба - державна бібліотека України для юнацтва - 10 відео!  Як кажуть брати-американці, просто вау! :)

Третя спроба - Херсонська обласна бібліотека для дітей - 7 відео, перше з яких, до того ж, дуже надихає :)

Вітання, колеги! Уявляю також, як зрозте вірусна бібліотечна присутність після конкурсу Бібліомоста "Бібліотека+читач=любов!" Ми от вже не перший день проглядаємо численні любовні відео ролики, створені бібліотекарями (правду кажучи, не очікували такої шаленої активності) - чудова робота!

А якщо ваша бібліотека досі не представлена на ютьюбі - самий час розпочинати. Принаймні, якби я була бібліотекарем, я би вже щось у цьому напрямку "замутила" :) та напевно скористалася при цьому певними порадами.

Як зазвичай це роблять досвідчені бібліотекарі-"вірусологи" - вони використовують в таких відео своїх користувачів (особливо молодих та гарних :)) та створюють не лише рекламні ролики, але й такі невеличкі відео-навчалки про те, як, наприклад, користуватися і-рідерами або як правильно робити пошук по такому складному на перший погляд електронному каталогу бібліотеки. Звичайно, в кого такий є :)

3 комментария:

  1. В четвер буду вести практичне по YouTube, і цей пост буду рекомендувати для ознайомлення, бо дуже в тему, а саме по YouTube маю що сказати.

    ОтветитьУдалить
  2. @Наталья- супер! І чудово, що саме цю тему піднімаєте! Успіхів вам на вашій (я так розумію новій?) тренерській ниві

    ОтветитьУдалить
  3. Ні, не тренерській; в нас є практичні заняття для співробітників і для молодих б-карів; в мене в цьому році оці елементи веб 2.0

    ОтветитьУдалить

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...