среда, 10 июля 2013 г.

Краудфандінгові успіхи наших бібліотек

Вже давно хотіла написати про перші краудфандінгові успіхи наших бібліотек. Часу ретельно все відслідкувати та створити щось велике та серйозне ніколи не було, не має і, мабуть, вже не буде :), тому наразі обмежуся отаким коротеньким дописом:

Про перший яскравий та успішний приклад -  як молоді українські бібліотекарі, активісти молодіжної секції УБА назбирали гроші на участь в міжнародному вело-турі бібліотеками Європи - чули/читали напевно
вже всі бібліотечні онлайн-активісти. Сподіваюся, наші вело-бібліотекарі будуть продовжувати цю чудову велосипедно-краудфандінгову PR-ініціативу і надалі та потішать бібліотечну онлайн-спільноту гарними новинами, фото-відео-репортажами та, найголовніше, корисними ідеями та спільними міжнародними проектами і протягом наступних років. На ФБ сторінці інііативи "Українці на Cycling for Libraries" є докладніша інформація з чудовими фото-та відео-репортажами учасників.

Інший приклад, вартий уваги, трапився мені зовсім нещодавно: знайомтесь - "Бібліотека на районі" -  ініціатива з популяризації та розвитку бібліотеки № 37 (Львів, Замарстинів-Збоїща).

Трохи знаю цей львівський, колись давно дуже віддалений, небагатий та майже при-міський район та не сумніваюся, що спільними зусиллями бібліотечних активістів та місцевої громади бібліотека з часом суттєво покращить як свій інтер'єр та екстер'єр, так і створить новий сучасний імідж:

Є поблизу перехрестя вул. Миколайчука і Лінкольна у Львові бібліотека № 37 (орієнтир - кінцева трамваю 6-ки). Хороше приміщення, привітні й залюблені в свою справу бібліотекарі. Бібліотека має постійне коло активних читачів, які щодня навідуються взяти щось почитати. Але як на такий великий район новобудов їх могло б бути більше. До того ж, хотілося б, щоб вони не лише приходили до бібліотеки пози...

чити книжку, а й залишалися там хоч на якийсь час, бачили інших людей, які там перебувають, знайомилися і спілкувалися, разом робили щось цікаве й корисне.

Подумавши, що для цього потрібно, ми тут накидали цілий план. Але першочергові та невідкладні пункти такі:

- мусить бути інтернет - бездротовий і на кількох стаціонарних комп'ютерах: без нього тепер нікого не втримаєш на місці;

- мусять бути сучасніші та зручніші меблі: якщо людина має змогу вдома вмоститися на дивані, вона ніколи не сидітиме штивно на стільці родом з кінця 80-х минулого століття;

- мусить бути краща зовнішня видимість бібліотеки - як завдяки оформленню фасаду, так і завдяки акціям поза межами її приміщення: в сучасному світі для того, щоб тебе помітили, не досить промовляти, треба гукати на весь голос.

Вже маємо перші успіхи у виконанні плану: в бібліотеці влаштовано точку доступу WiFi, тож читачі, які приносять власні пристрої, тепер можуть користуватися Інтернетом (подяка за подароване обладнання належить D-Link Ukraine).

Попереду ще багато роботи. Якщо хочете стежити, що в нас виходить, вчасно довідуватися про запрошення на наші заходи, а при можливості й бажанні - допомагати нам, уподобайте нашу сторінку!
Якщо ж уже зараз хочете й можете чимось посприяти або й "офіційно" приєднатися до нашої ініціативи - не вагайтеся зголошуватись через FB-повідомлення або контактну ел. пошту. Ми раді всім! Побажайте нам успіху! :)

Я вже лайкнула цю ФБ сторінку і щиро бажаю землякам Великого Успіху та (без цього в таких справах аж ніяк) шаленого піару!Та й взагалі львівські бібліотеки черговий раз потішили своїм креативом та ентузіазмом в рамках акції "Зроби собі цікаво. Літо 2013".  Впевнена. що всім організаторам, учасникам та вболівальникам цього бібліотечного дійства у місті Лева було і цікаво, і солодко :) 

Комментариев нет:

Отправить комментарий

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...