суббота, 27 августа 2016 г.

Люди притримуються не системи цінностей, а системи виживання

"Делай дело честно, с душой — и твое к тебе придет. Это не значит, что завтра появятся золотые горы. Надо быть терпеливым, но истину золотых слов для нынешнего поколения закрывают золотые горы".

"Нас всех научили быть с двойным дном. Помните фразу «Мы говорим «партия» - подразумеваем «Ленин», мы говорим «Ленин» - подразумеваем «партия»? И так всю жизнь - одно говорим, другое подразумеваем".

Богдан Ступка

Долго настраивалась, просмотрела немало (хороших и красочных, с обалденными этно-венками на голове и платьями ручной работы на теле) материалов,  но празднично-оптимистический текст по случаю 25-летия независимости Украины так и не получился.  Почему? Нет, не праздновала 3 дня, и даже некоторое свободное время было, и даже мама приезжала :), но ... сегодня наткнулась на такой вот небольшой и непафосный, но искрений и, не побоюсь этого слова, правильный пост одного из друзей на ФБ... наверное поэтому: 
Наталя Гнатюк через ФБ
""Справжнє життя, справжня людина, справжня громада, справжня Україна - це саме те, що ми робимо в Грицеві. Як вдається? Буває по-всякому. Часом весело, часом сумно, часом незрозуміло навіть нам самим а що ж ми таке наваяли, але жити хочеться саме так - по-справжньому!

Світлина від Лади Каневської.
Лада Каневська
@Віталій Портніков на Літній школі "Що ми можемо зробити для безпеки?"
(Нотатки по ходу доповіді)

У нас повна країна дипломованих громадян з низьким рівнем загальної освіченості і відсутністю критичного мислення.
...
Ми звикли ментально до вибору без вибору, особливо під час виборів.

Ми навчилися робити "імітацію демократію": знаємо правильні слова, робимо "правильні" заходи і проекти, щоб "вразити" закордонних партнерів.

Імітаційне громадянське суспільство, імітаційні медіа, імітації реформ...
Мета і задача на найближчі роки - подолати звичку до імітації, навчитися жити справжнім життям.
Це - наука щирості.

Багато людей обирають імітацію життя.
В останні пару років ситуація почала змінюватися, бо люди почали бачити справжнє життя. Війна - була і залишається справжньою, але це також гібридна війна.
З'являється все більше людей, які живуть справжнім життям
Імітатори зазвичай вас використають; це далі ваша справа як ви з ним будуєте стосунки.

Люди притримуються не системи цінностей, а системи виживання, а це призводить до аморальних вчинків і імітації моральності, зокрема й у звичках "ходіння в церкву", а не глибокої моральної віри і щирого життя.

Якщо в суспільстві не утвориться критична маса людей, які хочуть і можуть жити справжнім життям, без імітацій, зі щирістю.
Інакше - ми за 25 років матимемо імітовану державу. Збоку вона може й буде виглядати непогано - гарні дороги, правильні партії, але економіка буде такою ж імітованою...

Величезна кількість людей, які вміють говорити "правильні слова", але не вміють робити реальні не імітовані дії.

Задача на найближчі роки - об'єднання і налагодження дієвих контактів між справжніми людьми, які хочуть не імітацій, а щирих стосунків і життя".

Очень хочется верить, что в ближайший год (а он у меня ещё по старой школьной /студенческой/рабочей привычке больше ассоциируется с 1 сентября, чем с 1 января, у меня получится встретить по-больше интересных, настоящих и искренних людей. И не просто встретить-поговорить (с этим проблем обычно нет :)),  а ещё и сделать что-то новое, интересное, стОящее и полезное. Потому что дежурная американская улыбка на лице - это конечно лучше, чем (постоянно) кислая мина, но так уже этот нафталин со сложными ситуациями-всевозможными инсценуациями-непростыми решениями-глубокой и (не)далёкой аналитикой везде и повсеместно надоел...а хочется лёгкого, искреннего, нежного... напрочь забытого и безмятежного... и не только мне одной :)


Комментариев нет:

Отправить комментарий

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...