понедельник, 27 декабря 2010 г.

Blogging Нeroes - підсумки року, точніше кварталу

Наприкінці року всі модні журнали підбивають якісь там підсумки і роздають якісь там рейтинги. В мене, звичайно, не модний журнал (лише модний блог :)), до того ж він ще молодий і маленький, але я вирішила також не відставати від модних трендів, тим більше що писати в цей чудовий, останній в цьому році понеділок особливо більше нема про що :)

Отже, зустрічайте - абсолютні переможці Бібліотечного гопака в 2010 році:


Номінация "Найпопулярніші публікації":
4. Internet Explorer 9 Beta - чего хотят женщины
3. Контент - валюта Інтернету (враження з MS Blogtober Fest)
2. Еволюція бібліотечних флешмобів в Україні - 235 переглядів
1. Ну звичайно ж, це "Недавній майстер-клас від Пана Бібліотекаря у Львові" - 364 перегляди



Номінація "Сайти-джерела трафіку":
4. Libinnovate.wordpress.com
3. Facebook.com
2. Google
1. Щомусь я знову не дивуюся, але це panbibliotekar.blogspot.com - дякую, Пане! :).
До речі - порада всім молодим чернігівським та дніпропетровським хлопцям і не тільки: хочете підвищити відвідуваність свого блогу - більше коментуйте ПБ або навіть пишіть... ніжно і делікатно.. про ПБ :))




Номінація "Аудиторія":
4. Німеччина ... здається, вже час іноді переходити на німецьку :)
3. США
2. Росія (Илья, Ирина - спасибо! :))
1. Україна


Отже, ще раз дякую Пану Бібліотекарю, Майкрософту, Біллу Гейтсу та своєму чоловікові за їх підтримку :)

Дякую також всім постійним читачам та всім, хто періодично гуляв по цьому блогу в 2010. Сподіваюся бачити вас онлайн (і не тільки) і наступного року - я вже придумала для вас багато цікавенького, не перемикайте!

четверг, 23 декабря 2010 г.

Праздник на нашей улице

Извините за офтопик, но всё-таки до Нового года осталось 8 дней и Чудеса продолжаются...

Причём с самого утра. Отводила ребёнка в садик - на дверях ОГРОМНОЕ объявление: "Відтепер ви можете відправити будь-які зауваження та пропозиції щодо роботи нашого закладу та його вихователів за адресою aka moi-sad@mail.ru"

Сначала не поверила своим глазам... думала, может вчера за компом пересидела и привидилось. Ан нет, на входной двери в группу увидела то же объявление и поняла, что вот оно! Прогресс добрался и до нашего "навчально-виховного дошкільного закладу!"

Чуть было не предложила им на радостях наваять какой-то бложек и передать самому продвинутому воспителю/директору "закладу", чтобы люди могли их хвалить или ругать не втихаря, а в открытую, голосовать за или против нового цвета обоев, чтобы там заранее объявлялась дата следуюшего родительского собрания, а ещё лучше чтобы многие вопросы из нелёгкой детсадовской жизни наших детей обсуждались там же и дистанционно. Ну и чтобы отвечала администрация всем тоже "відкрито і прозоро".

Но... я вовремя одумалась и решила пожалеть людей перед праздниками. Лучше подарю им блог ближе к 8 Марта, тем более что это будет очень в духе Клары Цеткин :).

Подозреваю правда, что такой нестандартный подарок мне не так-то легко будет вручить Марь Иван-не и возможно она даже будет сопротивляться против такого ммм... подкупа должностного лица при исполнении служебных обязанностей.

Но Pani Ne Bibliotekar этим не испугать, т.ч. ждите появления новых детсадовских блогов в Новом 2011. В крайнем случае передам авторские права своему 5-летнему сыну - уверена, ему будет что рассказать и про садик, и про его воспитателей :)

среда, 22 декабря 2010 г.

Оптимістичні північні новини. А коли вже у нас?


А хотелось бы видеть библиотеку, которая формирует и развивает читательскую культуру пользователей, читательскую компетенцию детей, юношества и взрослых, поддерживает и воспитывает у них потребность в чтении и в образовании в течение всей жизни. В качестве таких средств можно использовать электронных книги (readerы), возможность доступа к сети И-нет как к «кладезю информации», а также создание и использование уникальных специализированных баз данных
 Погуляла сьогодні по декільком північним бібліотечним блогам і вирішила поділитися деякими цікавими моментами. Складається враження (як з останніх репортажів ЗМІ, так і з приватних розмов з моїми друзями-росіянами), що на півночі влада набагато більше любить, розвиває та піклується про свої публічні бібліотеки.

Думаю, що з огляду на теперішній півничний курс вітчизняної влади, це зовсім навіть непогано і навіть дає привід для деякого оптимізму :) До речі, якщо вам цікаво дізнатися про все детальніше та з перших вуст - погуляйте по найкращим північним блогам також - це цілком безпечно, сухо і комфортно.

Министр культуры РФ Александр Авдеев рассказал сегодня о революционной идее преобразования современных библиотек. Минкультуры намерено закупить для библиотек вместо бумажных электронные книги – букридеры. По словам Авдеева, кроме того, что такие книги молодежи интереснее читать, они еще и более выгодны для бюджета. «В букридер можно закачать от двух до пяти тысяч книг, то есть всю базовую классическую литературу, – пояснил Авдеев. Если, для сравнения, закупить 5 тыс. книг, каждая из которых стоит в среднем 300 рублей, то получается, что использование букридеров в 10-12 раз удешевляет оснащение библиотек». На комплектацию библиотек предусмотрено финансирование в размере 300 млн. рублей, заявил министр.

вторник, 21 декабря 2010 г.

Книжные трейлеры уже входят в моду

Сьогодні вперше подивилася книжковий трейлер. Називається він Snowman - "Снеговик". Я взагалі категорично не терплю таких книжок, але сама ідея книжкових трейлерів мені дуже імпонує. Це щось на зразок "книжку в маси!" Щоправда, "маси" у нас читають дуже специфічні (як на мене) книжки, тому й не дивно, що і трейлери наразі відповідні.

Тому пропоную бібілотекам подумати над створенням власних трейлерів для НОРМАЛЬНИХ книжок, від яких діти сплять спокійно, а дорослим не сниться вночі Фреді Крюгер та Шалунья. Можете навіть включити план (і відповідний "економний бюджет") на створення такого трейлеру до якогось із грантів Бібліомоста. Це буде щось новеньке, дуже інноваційне та незвичне, відповідно хто перщий подасть, у того (ймовірно) і буде більше шансів на фінансування :).

Book Video Awards 2010



А вже ближче до вечора (даруйте, я іноді змінюю свої дописи ближче до вечора) я таки знайшла свій улюблений буктрейлер. Звичайно, він виявився англомовним... Пропоную нам всім повчитися, бо на такий буктрейлер навіть і бюджету не потрібно. Лише креативність автора і все ж таки бажано, як підказав мені сьогодні один з моїх твітер-френдів, щоб сама книга була непогана :)

воскресенье, 19 декабря 2010 г.

SMM Camp - в сети, как и в бизнесе, побеждает не тот, кто умнее, а тот кто быстрее



Не думала - не гадала, що проведу одне з моїх найулюбленіших зимових свят на кемпі. Але довелося - просто не могла його пропустити, і виявилося що недарма.

Якщо не враховувати певних організаційних дрібничок, як то брак стільців (або килимків :)) під час однієї цікавої для мене презентації про кейс з використанням Фейсбука, кемп був організований та проведений на високому рівні. Молодці, хлопці та дівчата - цікаво, динамічно, "все як має бути" одним словом!

Також було дуже приємно, що незважаючи на те, що захід був розрахований в першу чергу для бізнесу, в ньому взяли участь і представники бібліотечної та некомерційної сфери. І це цілком нормально т.я. насправді немає великої різниці (хоча невелика все ж таки є:) між просуванням бренду та просуванням бібліотеки в соціальних мережах. І багато спільного - наприклад, не рекомендується робити це через Однокласників або надто нав’язливими методами і "прямо в лоб." Ну і (це вже давно не новина), фейсбук та твітер рулить. До речі, для тих хто живе на твітері, була організована пряма трансляція заходу - приєднуйтесь до #smmcamp та "читайте, що кажуть прості люди, аналізуйте, співставляйте та розправляйте груди" :)

Чому? Дуже просто - згідно останніх маркетингових досліджень, рекламі зараз довіряють не більше 15% інтернет аудиторії, в той час як порадам друзів на ФБ або твітері - біля 80%. Ну і, якщо ви робите це через ФБ не як приватна особа, а як організація, то це звичайно має бути не індивідуальна сторінка, а фан-група.

Звичайно, я не зможу розповісти в межах одного посту про все корисне і цікаве, про що ми дізналися протягом кемпу. Хоча, згадаю таки одну презентацію про те, як одна агенція успішно підтримувала та "розкручувала" двох нардепів з Одеси під час місцевих виборів через "народну" мережу ВКонтакті. Але я напевно ще не раз буду до цього повертатися як у цьому році, так і в наступному. Крім того, наступного року організатори обіцяли викласти всі презентації онлайн, так що трохи терпіння і ви дізнаєтесь про все, так би мовити, з перших вуст.

Також рекомендую для перегляду одне відео, корисне як для користувачів ФБ зі стажем, так і для новачків.


пятница, 17 декабря 2010 г.

А я думала, що цього року стала дуже розумною...

Особливо, коли прочитала сьогодні на ГУРТі, що "системне ведення блогу, якщо хочете, свідчить про вихід особи на новий рівень самоідентифікації в суспільстві - не лише громадянський, але й технологічний. Щось на кшталт обряду цифрової ініціації громадянина."

Блоги блогами, але британські неврологи швидко спустили мене на грішну землю.


Британские неврологи пришли к выводу, что мозг женщины полностью созревает только к тому моменту, когда она достигает возраста 40 лет, а не 21 года, как было принято считать ранее.

По мнению специалистов, умственное развитие не останавливается после окончания периода детства или отрочества, но продолжается и в зрелом возрасте. Согласно результатам сканирования мозга добровольных участниц, префронтальная кора, расположенная сразу позади лба, изменяет свою форму и в 30, и в 40 лет.

По мнению учёных, данный участок является одной из ключевых областей головного мозга. От него напрямую зависит уровень умственного развития человека, являющийся главным отличием его от животных. Именно эта область отвечает за социальное взаимодействие, способность строить планы и принимать решения, за способность понимать других людей, а также за многие другие параметры, из которых складывается личность и характер этой личности.

Таким образом, женский характер также формируется на протяжении практически всей жизни, и даже у взрослых женщин личные особенности могут изменяться.

А тепер трохи про чоловіків, які теж іноді по цьому блогу гуляють і так люблять користуватися старенькими ноутбуками:

Американские учёные обнаружили, что телевизоры и ноутбуки ещё днём вводят в заблуждение наше сознание. При ярком свете биологические часы приостанавливают выработку гормона сна мелатонина и запускают процесс засыпания в период с 9 до 10 часов вечера, когда на улице начинает темнеть.

Излучение синего света от ноутбуков воспринимается мозгом как дневной свет, что даёт сигнал для повышения работоспособности. Но в вечернее время дополнительный источник такого света нарушает функции сна.

Кроме того, ноутбуки могут стать причиной мужского бесплодия.

Про "Лыбик", "блогоблудие", "аськоголизм" и другую лекси-колу

Як повідомляє БИБЛИОПЧЕЛКА (вона ж - beeblioteka):

Рекомендательный портал "Имхонет" назвал главные для россиян слова 2010 года.
В номинации "Слово года",победило слово "огнеборцы", за ним следуют "жара" и "сити-менеджер". А ближайшими преследователями оказались "аватар" и "смог".

В номинации "Выражение года" первое место было отдано словосочетанию "Аномальная жара".
В номинациях "Словотворчество" и "Словосеть", которые посвящены новым для русского языка словам, отмечены такие перлы как "лыбик" (эквивалент англицизма "смайлик"), "тандемагогия", "ай-поц" (адепт продукции Apple), "лекси-кола" (язык массовой культуры), "блогоблудие" и "аськоголизм".
Подробнее на сайте   "Ленты.ру".

А це - для тих, хто робить перші кроки в опануванні ділової англійської:

Английский вариант ... Русский вариант

Thank you very much for your email.
Господи, это опять вы....

We will do your best to proceed with your request however
for the best result the documents should reach us not later than
tomorrow.
Если до завтра не предоставите документы, пеняйте на себя. Тут вам не
детский сад.

You can find this information in our Terms and Conditions.
Вы читать умеете?

This is our kind reminder
Сколько можно напоминать!

Please sign in the place marked with yellow sticker
Неужели так сложно подписать документ там, где нужно

Let's reconfirm the figures.
Что у тебя в школе было по математике?

Thank you for your kind assistance.
Мы лучше сделаем это сами.

Kindly find attached.
Я уже сто раз вам это присылал.

I'll look into it and revert soonest.
Ага, сейчас все брошу и побегу разбираться.

Please kindly review the matter again.
Да поймите же вы наконец

I hope this helps, otherwise please do not hesitate to contact us.
Надеюсь, что теперь вы перестанете надоедать своими вопросами

Thank you for your patience
Какой же вы зануда...

We regret to know that you are not satisfied with our services.
Ой-ой, напугал!

We look forward to hearing from you.
Ну и пожалуйста. Не очень-то и хотелось.

Good to hear from you and have a nice weekend
Хотя бы в пятницу отстаньте уже.

We consider the matter settled and close our files.
Да идите вы знаете куда...

Very best regards
Ха-ха (три раза)




І невеликий анекдот, знову від ПЧЕЛКИ з побажаннями гарної п'ятниці:
В читальный зал сельской библиотеки заходит парнишка в наушниках. На груди у него болтается японский "плэйер". Достает книжку и садится смотреть картинки.

Тащится. К нему подходит библиотекарша и когда ей удается обратить на себя внимание парня, просит его выключить магнитофон. Парень естественно возмущен:

- А вот в цивилизованных странах нигде не запрещают слушать музыку через "плэйер"!

- В цивилизованных странах в магазинах батарейки есть, а бензиновый движок с генератором в вашем рюкзаке помимо всего прочего еще и чадит. 

четверг, 16 декабря 2010 г.

Мы парим в цифровых облаках

Про це вже писали в блозі Медиатека Школы

"Диаграмма одного студента, представившего иерархию своих цифровых "отвлечений" при пребывании в интернете. Хочется поразглядывать повнимательнее, подумать, а как это происходит у меня?..

Вот что он пишет об этом: "Я заметил, что могу в некоторые дни часами сидеть за своим компьютером, пребывая в некоем "облаке" цифровой деятельности, связанной с различными мероприятиями, сетевыми сервисами и программным обеспечением.

Электронная почта, Tweeting, проектирование, просмотр, прием звонков, Skyping, Facebooking, RSS-потоки - все это размыто в единый технологический транс.

Случайно могу переключаться с одного на другое. Но есть ли на самом деле значимая иерархия в этом облаке? Есть ли то, что я предпочитаю перед другими?"


Філософське питання... я вже сама третій день як перебуваю "в некоем облаке" цифрової діяльності, пов'язаної з різними заходами, мережевими сервісами та програмним забезпеченням.

От сьогодні, наприклад, за допомоги добрих людей, які порадили спробувати щось новеньке, спробувала не тільки "бложити", але ще й "гложити" (Глогстер Glogster - одна з популярних соціальних мереж, яка використовується в освітніх цілях багатьма закордонними школярами і вчителями. Glogster дозволяє легко створювати інтерактивні постери-плакати. Такі постери називаються глоги (glogs), або графічні блоги (graphical blogs)).

Що вам сказати з цього приводу? Звичайно ж, нова іграшка дуже сподобалася; шкода що було замало часу вдосталь з нею побавитися - довелося таки вийти з "облака" та піти поїсти, бо далі би вже просто був голодний обморок :)

Також, знайшла нарешті півгодинки, щоб пройтися вечірнім, по-святковому освітленим Хрещатиком. Як же там гарно! Люди, виходьте частіше з віртуальної реальності та виходьте на вулицю... основне, не зламайте руки-ноги на льоді, який в нас так Нечасто посипають пісочком :)

среда, 15 декабря 2010 г.

З туризмом було не дуже, але чи буде краще без нього?

Перелік реорганізованих міністерств Кабміну

...
5. Міністерство культури (на базі Міністерства культури і туризму, надавши новому відомству функції з регулювання сфер міжнаціональних стосунків, захисту прав національних меншин, релігії) (Михайло Кулиняк).

Не секрет, що від "туризму" публічним бібліотекам перепадало небагато, якщо взагалі щось колись перепадало... Але, з огляду на ЄВРО-2012, яке незабаром стане блищим до нас на цілий рік, та з того, як до цього вже почали готуватися деякі бібліотеки Львова та Харкова, щось я тут не бачу підгрунтя для оптимістичних прогнозів.

Також дещо насторожує "функції з регулювання сфер міжнаціональних стосунків, захисту прав національних меншин, релігії". Ну, з захистом прав національних меншин та міжнаціональними стосунками і з такою модною зараз толерантністю, хоча мені особисто більше подобається рос. "терпимость", у бібліотек якраз проблем нема. Міст постійно отримує цікаві й прогресивні бібліотечні проекти на такі тематики, і бібліотеки традиційно опікуються різними земляцтвами, товариствами, меншинами та іншими "-ами".

Але що тут робить релігія, особливо у світлі заплутаних саме на грунті міжнаціональних та міжконфесійних проблем відносин наших чисельних церков? Мої співчуття, колеги-бібліотекарі... вже краще до Євро-2012 готуватися та готувати молодь-волонтерів-перекладачів та екскурсоводів рідним містом, як це роблять мудрі дитячі львівські бібліотеки...    

вторник, 14 декабря 2010 г.

Соціальні мережі: дружити треба частіше, глибше, довше

Не думайте, що це в мене така хвороблива фантазія (хоча трохи є :)), це цитата з сьогоднішньої доповіді Оксани Завойко, директора зіркового Агентства цифрового маркетинга Prodigi, яку вона робила в рамках Knowledge Seminars від Американської торгівельної палати.

Чому я назвала їх зірковим агенством - ну, наприклад, вони зробили PROFEO - українська спільнота професіоналів, яка створена для того, щоб об’єднати спеціалістів різних галузей; Лайфхакер та Интернетные штучки. Це з ними (в тому числі) працює Слава Баранський. 

Взагалі, двогодинна презентація була дуже цікавою, цікавішою за аналогічну презентацію, яку робила п. Оксана на MS Blogtober Fest. Що особливо запам'яталося - так це те, що в Росії в 10 разів більше блогів ніж в Україні; 5,5 млн українців відвідують YouTube щомісяця, і що чарівні цифри для І-нету (як для блогосфери, так і для мікроблогінгу та соціальних мереж) такі: 1-9-90. Іншими словами, 1% людей створюють контент, 9% готові коментувати/шарити/лайкати або копіпастити інфо та, як ви напевно вже давно здогадалися, 90% людей тихенько споживають контент та намотують його собі на вус.

Ще дізналася, що після виходу фільму "Соціальна мережа" Україна була країною в світі №1 за прирістом нових користувачів на Фейсбуку - ну, люди в нас завжди були трохи... імпульсивні та фанатичні, сама така :)

Ще поповнила свій словниковий запас новим модним серед онлайн-маркетологів словом - edutament (education + entertainment) та... але про це ви же дізнаєтеся в Новому році, і сподіваюся Вам це сподобається :)

І наостанок відео в тему

понедельник, 13 декабря 2010 г.

Знову про сільські бібліотеки

Моя колега з Волині нещодавно відвідала одну сільську бібліотеку, сполучену з сільською радою і не змогла втриматися, щоб не поділитися фотографією.

Я теж не змогла :) - Боратинська сільська б-ка. Сподіваюся, це фото додасть вам трохи оптимізму в цей чудовий святковий день, точніше вже вечір і ви забудете про всі нездійсненні плани, цифри та дивні бібліотечні показники, які традиційно публікуються наприкінці року для галочки та які ніхто (окрім самих бібліотекарів :)) серйозно не сприймає...  

East or West Home is Best

Як добре бути знову вдома, з І-нетом! :).

Була відсутня лише тиждень, повертаюся - а тут... туризм відірвали від культури (наразі ще не визначилася, чи подобається це мені чи ні... час покаже), у сусідів серйозні заворушки прямо на Червоній площі, народилося купа нових бібліотечних блогів, стіл завалений подарунками та грантовими звітами - life's beautiful :)

До речі, щодо нових бібліотечних блогів - особливо порадував оцей - Фактор доброти. Це не є блог бібліотеки, це є блог благодійної акції, яка ОРГАНІЗОВАНА РОГАТИНСЬКОЮ РАЙОННОЮ БІБЛІОТЕКОЮ З МЕТОЮ ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМИ ІЗ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯМ 8-им ФАКТОРОМ ЗГОРТАННЯ КРОВІ ДЛЯ ХВОРОГО НА ВАЖКУ ФОРМУ ГЕМОФІЛІЇ А 3-РІЧНОГО АНДРІЙКА ІЗ села ДОБРИНІВ РОГАТИНСЬКОГО р-ну. 

Думаю, такі блоги зараз є дуже актуальними, т.я. наближається свято Св. Миколая та Новорічно-різдвяні свята, коли люди традиційно замислюються не тільки над тим, що подарувати власним дітям і рідним, але й згадують про тих, кому повезло в цьому житті менше і які так потребують нашої допомоги та уваги. От вам і соціальна функція блога, яку так любить Пан бібліотекар :) - на сьогоднішній день зібрали біля 4000 грн. і це тільки початок.

До речі, вітаю всіх із сьогоднішнім святом Св. Андрія. Якби я була у Львові, то спостерігала би, як дівчата ворожать щоб довідатися, як звати-величати їхнього судженого (сама таке робила, але мого чоловіка звати зовсім не так :)). Хлопці переважно розважаються по-іншому: розмальовують червоною фарбою ворота та двері дівочих помешкань, а по селах і малих містечках навіть викрадають дерев’яні туалети та відносять їх хтозна-куди.

Сподіваюся, в Києві всі туалети залишаться на місцях, а наші офісні двері ніхто не розмалює червоною фарбою, хоч дівчат у нас ду-уже багато :). Гарних вам блогів та по-більше отаких повних Банок Доброти, як в Рогатині!




  

пятница, 3 декабря 2010 г.

Експеримент "тиждень без блогінгу та бібліотек"

Наступного тижня беру участь в цьому сумнівному та ризикованому експерименті. Можете робити ваші ставки - як довго витримає ПНБ без того, щоб не відкоментувати ПБ :)

Особисто я думаю, що "зірвуся" вже через декілька днів, хоча... поживемо-побачимо.

ПБ, поводьтеся будь ласка добре за моєї тимчасової відсутності, не абіжайте гарних дівчат та не провокуйте їх на злобні коментарі :)

To be continued...

Благодаря Российской государственной библиотеке создан первый в России интернет-музей гравюры

Первый в России интернет-музей гравюры

Ценители изобразительного искусства получили замечательный подарок: создан интернет-музей гравюры Printsmuseum.ru. Проект осуществлен благодаря совместным усилиям Российской государственной библиотеки и компании «Мясной дом Бородина», возглавляемой Виталием Геворкяном.

Представленные на сайте репродукции воспроизводят хранящиеся в фондах РГБ шедевры и графику из личной коллекции президента компании. Слаженная работа, длившаяся всего несколько месяцев, завершилась впечатляющим результатом: экспозиция знакомит с сотнями произведений, выполненных лучшими мастерами этого вида искусства — В. Матэ, А. Остроумовой-Лебедевой, В. Фаворского, В. Фалилеева, Д. Митрохина и др.

Искусствовед Елена Михайлова, куратор проекта, объясняет, чем определена его тема: «Выбор русско-советской школы гравюры конца XIX — начала XX века в качестве первого звена виртуальной экспозиции не случаен. То было время расцвета искусства гравюры вообще и советской в частности».

Печатная графика в принципе редко присутствует в экспозиционных залах, ведь бумага — ее основа — боится света. Поэтому гравюры трудно выставлять. Таким образом, при всем богатстве сохранившегося материала широкой публике он известен мало.
Экспозиция построена так, чтобы пользователь без труда нашел все, что его интересует. Здесь можно пройтись по галереям, представляющим различные техники (офорта, ксилографии, линогравюры и т. д.). Получить информацию о художниках. Познакомиться с комментариями к отдельным работам, словарем терминов, библиографией. Доступность и глубина содержания, качественный иллюстративный ряд — вот то, чем руководствовались создатели сайта.

Интернет-музей гравюры Printsmuseum.ru дал старт большому проекту, посвященному печатной графике. Он наверняка будет не единственным. «В нашей библиотеке тысячи и десятки тысяч уникальных документов, — говорит генеральный директор РГБ Александр Вислый. —Скажем, раскрашенная рукой автора картинка в книге. А автор — Лермонтов... Хочется, чтобы подобные вещи увидело как можно большее число людей. РГБ всегда стремилась к максимальному раскрытию своих фондов. Виртуальное пространство предоставляет в данном плане огромные возможности. Мы намерены продолжать эту работу вширь и вглубь».

Ну що тут скажеш - я по-хорошому заздрю цій бібліотеці та її друзям-спонсорам! І бажаю, щоб по-більше українських бібліотек частіше знаходили спільну мову з різними М'ясними та Молочно-ковбасними компаніями - бачите, що з цього виходить :)

четверг, 2 декабря 2010 г.

Читайте обережніше, панове депутати

Письменник дуже проникся улюбленими книжками депутата. Мені теж сподобалося, але я би порадила депутатам краще читати "Книгу о вкусной и здоровой пище" + "Лекарство от лени" Владимира Леви - точно нікому не зашкодить :)

среда, 1 декабря 2010 г.

Идущий в гору - главное не скатиться вниз

Огнева Ирина Bibliomaniya RT @upgoingru 10 популярных ошибок в продвижении сайта http://bit.ly/g7vdXs
 
Але ж як я люблю твітер! Кожного дня (і як мінімум декілька разів на день) тобі висилають щось цікавеньке та дуже корисне. Навіть гуглити або спеціально шукати нічого не треба! От і зараз - тільки зайшла на свій акаунт - зразу натрапила на цю інфо, захотілося поділитися. Ну і... приєднуйтеся до нас, колеги! Бо щось вас там наразі... негусто - @bibliogopak; @bibliomist. Кому хочетьcя "з перчиком" - ще @pan.bibliotekar :)

Але вернёмся к нашим баранам...
Итак вы создали свой сайт или блог? Замечательно. Уже начали его потихоньку наполнять и продвигать, каждый день делая маленькие открытия? Вообще прекрасно. Ни для кого не является секретом, что разработка и организация сайта – это лишь малая часть от всей работы, которую предстоит выполнить. Основная задача заключается в том, чтобы ваш сайт являлся доступным для ваших предполагаемых клиентов. Вам, как администратору сайта нужно в данной ситуации хорошо подумать над тем, как вы будете оптимизировать в поисковых системах свой сайт, либо обратиться к специалистам в этой области. Но если учесть, что специалисты тоже когда-то были новичками, мы не будем искать легких путей и конечно же постараемся максимум работы по продвижению сайта выполнить самостоятельно. Ну а чтобы Вы не изобретали велосипед, перечислю вам некоторые ошибки, которые допускаются в продвижении сайтов.

Ошибки допускаемые в SEO:

1. Сайт перенасыщен Java скриптами, флешем, ифреймами и так далее. Дело в том, что чрезмерное обилие дополнительных средств только мешает поисковым машинам верно индексировать сайт. Для роботов все данные на сайте важны, а при перенасыщении часть данных будет потеряна, и поисковые спайдеры не оценят ваш сайт и, как следствие – неправильно ранжируют его в поисковых системах.

2. Второй распространенной ошибкой можно назвать боязнь обмена ссылками или же недостаточность внешних ссылок. Абсолютно любой вебмастер или же оптимизатор может совершенно непроизвольно совершать такие ошибки. Всем давно известна истина о том, что без ссылок ваш сайт будет попросту бесполезен. Именно на входящих ссылках оптимизатор может основывать свою работу, но вот именно про входящие ссылки он очень часто забывает. Сделайте себе маленький план по закупке ссылок, или обмену и потихоньку двигайтесь вперед. Лично я теперь веду учет по каждой входящей ссылке полученной в результате обмена, либо купленной через какую-либо биржу ссылок.

3. Чрезмерно активное и даже агрессивное продвижение сайта. Нередки случаи, когда при продвижении сайта мастера-оптимизаторы слишком навязчиво оставляют ссылки везде, не понимая, что это может лишь навредить сайту и поисковики могут воспринять как спам. Кроме того, необходимо хоть немного уважать места, где вы оставляете ссылки, и ввести в привычку изучать их правила. Мне не раз приходилось встречать примеры, когда вебмастера кичились тем, что за пару аппов получили ТИЦ под сотню, вот только потом приходилось читать про то, как их детища попадали под АГС. А все почему? А потому что даже хрумером нужно гонять с умом.

4. Ошибкой является и несоответствие ключевых слов тематике сайта. Ключевые слова, или попросту ключи – это, пожалуй, самый важный элемент, их выбор должен на сто процентов совпадать с аудиторией, на которую вы рассчитываете, в противном случае вы получите посетителей, но никак не клиентов.

5. Нужно помнить и о том, что использование часто используемых ключевых слов так же может навредить вашему сайту. Необходимо задумываться о том, что ваши конкуренты также стремятся достичь высоких рейтинговых результатов. Поэтому нужно адекватно оценивать возможности и бюджет при выборе запросов с высокой конкурентной способностью.

6. Некоторые пренебрегают широко применяемыми инновационными способами, такими как: новостные и социальные сети, микроблоги и многие другие. Этого делать не стоит. Они могут очень сильно помочь вам в продвижении вашего сайта.

7. Есть также и другая сторона медали – это неправильное применение различных социальных сетей. Часто владельцы сайтов неверно применяют ресурсы социальных сетей при продвижении сайта. Использование различных социальных сетей, например Twitter и Facebook, и других должно с наибольшей эффективностью привлекать внимание пользователей и сообществ к вашему продукту. Нерациональное использование социальных сетей наоборот может оттолкнуть потенциальных клиентов.

8. Как самая, пожалуй, распространенная ошибка – неинтересное содержание сайта, или же содержание, не соответствующее заявленной тематике. Смысл тратить силы, деньги и время, если посетитель не вернется на ваш сайт лишь потому что не нашел заявленного в названии и теме продукта или же информации? Отвечаем – никакого. Поэтому важно продумать и этот пункт тоже. Как исключение может быть подача малой информации на сайтах MFA, с целью принудить пользователя свалить с сайта через рекламу :)

9. Наличие всплывающих окон. Это, как правило, очень раздражает и нервирует пользователей. А соответственно и вредит развитию вашего сайта. Не знаю как вы, но я даже на 10 секунд не задерживаюсь на сайте, если передо мной всплывает какой-то попандер.

10. Подозрительно противоестественное увеличение входящих ссылок. Очень активные способы получения входящих ссылок могут быть приняты поисковыми системами как спам и поэтому не принесут вашему сайту пользы. Важно не забывать об этом, ведь масса ссылок должна пополняться постепенно. В противном случае можно подпасть под санкции поисковых систем, а оно вам нужно?

В преддверии выборов цифровая печать листовок становится особенно востребованной. А что поделать, ведь война за голоса избирателей идет нешуточная.
Как бы ни была высока аренда комнаты в Москве, но перспектив в первопрестольной куда больше нежели на периферии. Это как с буржунетом, если у вас хорошее знание английского, то перспективы открываются гораздо лучшие по сравнении с рунетом.

Ну и еще совсем маленький совет: относитесь к жизни проще. В ней очень часто полоса белая – полоса черная, но даже если вы проходите через черную полосу, не позволяйте негативу сломить ваш дух. Да, трудно. Да, тяжело. Да, проблемы (поверьте, даже у сотрудников Библиомоста :)). Но - помните, на обиженных воду возят? Поэтому - я прорвусь, обязательно прорвусь! Иначе... зачем тогда вообще жить? :)

І на завершення ще трохи про соціальні мережі. Бо блог - це добре, але ж і його треба через ті самі соціальні мережі якось популяризувати.

Агенція Millward Brown визначила 10 правил, які можуть допомогти компаніям з їхньою стратегією в соціальних медіа.

1. Не потрібно дублювати в соціальних медіа інформацію, яка й так вже присутня на вашому офіційному сайті. За умови, що люди легко цю інформацію можуть знайти.
2. Спочатку слухайте, а потім розмовляйте. Створіть діалог.
3. Будуйте довіру на відкритості і чесності. Прозорість є ключовим правилом.
4. Бренд повинен мати обличчя: споживачі повинні бачити когось відповідального за бренд в мережі.
5. Давайте споживачам щось цінне, не вимагаючи нічого взамін.
6. Спілкуйтесь по ділу: не нав’язуйтесь просто так.
7. Розмовляйте як друг, а не офіційний представник компанії: спілкуйтесь простою, зрозумілою для людей мовою.
8. Делегуйте окремі елементи контролю споживачам: нехай вони відчують, що ви не нав’язуєте їм свої меседжі.
9. Дозвольте користувачам знайти вас/прийти самим до вас: бренди, які занадто активно прагнуть нових клієнтів, сприймаються як надокучливі.
10. Нехай клієнти говорять за вас: люди будуть захищати бренди, які їм подобаються.
Автор блогу SocialMediaToday додає ще кілька власних правил, побудованих з його власного досвіду:
  • не намагайтесь зробити всіх щасливими: існують люди, які не сприйматимуть вашу діяльність, що б ви не робили
  • користуйтесь аналітикою, яка враховує вартість за дію або за перехід, а не кількість фоловерів/друзів
  • будьте готові до невдач, але водночас навчайтесь розвиваючись
  • будьте впевнені, що ваш контент є цікавим для аудиторії, і не є рекламною листівкою
  • не користуйтесь послугами агенцій, які будуть говорити від вашого імені на вашій сторінці в соціальних медіа
  • навчіть ваших працівників розмовляти як люди в соціальних медіа, а не як корпоративні роботи
  • відповідайте на запитання, коментарі, скарги за інтернет часом, а не в рамках вашого розкладу роботи в офісі. Якщо ви довго затримуєтесь з відповіддю, існує ризик, що споживач відвернеться від вас
  • якщо цільовою аудиторію ваших комунікацій в соціальних медіа є споживачі та клієнти, то відповідати за цей напрямок повинен відділ маркетингу, якщо ж ЦА – інвестори чи преса, тоді відділі PR
І, останні 5 коп від мене: коли пишете в блозі, іноді задумуйтесь про тих людей, про яких ви пишете. На цю тему є класний пост "Dating - fine, writing abt it - not fine."  http://joshlandy.wordpress.com/2010/11/30/dating/

За матеріалами SocialMediaToday
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...